.
V květnu 2025 byl na město doručena nabídka/dotaz paní Ing. Arch. Evy Kovářové uskutečnit urbanistické návrhy studentů architektury ČVUT. Tuto iniciativu jsme přivítali, uskutečnilo se osobní setkání a byly domluveny podmínky spolupráce. Studentkám (Vendula Vlachová, Eva Mrázková, Bc. Markéta Kadeřábková) byly předány podklady k této lokalitě a také se uskutečnila osobní prohlídka areálu. Proběhla on-line prvotní pracovní prezentace ze strany studentek a mezi členy výboru pro stragegický rozvoj města a městským architektem. Následně byly tyto práce dopracovány v rámci semetrální práce a dne 27.4.2026 proběhlo jejich předání včetně veřejná prezentace. Jednotlivé práce můžete najit zde. (Z důvodu velikosti (379 MB) jsou všechny práce zazipovány do jednoho souboru). Bc. Markéta Kadeřábková bude ještě ve své práci pokračovat. Provede detailní rozpracování části plochy kolem stávajícího objektu - významné dominanty celé lokality, které ve své práci navrhuje zachovat a přidružit k nové zástavbě. Stáhněte si přiložené soubory a podívejte se, jak by tuto lokalitu řešili studentky ČVUT pod odborným vedením.
Studentské práce je možné si prohlédnout i v tištěné formě v přednáškovém sále MěÚ (1. patro)